Instagram
Pinterest

LinkedIn

Twitter

Youtube

WhatsApp

Facebook

Mürsel Uluç Cad. 931 Cd. No:60/C, 06450 Çankaya/Ankara
trende

Hakkımızda

Anasayfa » Hakkımızda

matematik-soru-cozum-derece-2022

Özel matematik kurslarında, öğrencilerin motivasyonu için özel WhatsApp grubu oluşturulur. Matematik dersi, birçok öğrencini zorluk çektiği derslerden birisidir. Ancak alınan iyi bir eğitimle matematik dersinin tahmin edilenin aksine çok kolay olduğu ortaya çıkacaktır.

Ülkemizde sürekli sınav sisteminde görülen değişiklik, müfredat değişikliği ebeveynleri ve öğrencileri telaşlandırır. Matematik dersi, sınav başarısını %100 etkileyen derslerden birisidir.

matematik-soru-cozum-odendi

Matematikte WhatsApp Grubu Neden Önemlidir?

Matematikte görülen başarı, sınavlarda da görülecek başarının teminatıdır. Bu nedenle öğrencilerin iyi bir matematik dersi alması çok önemlidir. Matematik dersi için özel matematik kursları tercih edilebilir. Bu kurslarda matematik dersine ayrı özen ve hassasiyet gösterilir. Bu gruplarda matematik soru çözücü dersleri ile de öğrenmeye çok katlı sağlanır.

Öğretmenler, WhatsApp ile öğrencilerini matematik dersi konusunda her zaman takip edebilme şansı elde ederler. Bu durum öğrenciye de ayrı bir sorumluluk kazandırır.

Ayrıca öğrenciler, öğretmenleri ile sürekli irtibat halinde olması aklına takılan herhangi bir hususta hemen sorunun çözümü konusunda yardımcı olunur. Bunun yanı sıra öğrencinin aklına takılan veya çözemediği soruyu direkt WhatsApp grubundan öğretmenine iletebilir.

WhatsApp Soru Çözüm Grubunun Avantajları

Matematik dersi, birbiriyle bağlantılı birçok konudan oluşur. Bir konunun anlaşılmaması veya eksik anlaşılması öğrencinin diğer konuları anlamasında zorluk çekmesine neden olacaktır.

  • WhatsApp grubu sayesinde öğrenciler, aklına takılan soru ve konu hakkında hemen öğretmeni ile iletişime geçerek konunun çözümü sağlanır. Ayrıca bu grupta sor izle yöntemi ile her bir sorunun farklı çözüm yöntemleri de öğrencileri aktarılmaktadır.
  • WhatsApp soru çözüm grubu, öğrencinin kendini disipline etmesine, ders çalışma planı oluşturmasını sağlayacaktır.
  • Soru çözüm grubundaki öğretmenler, yeni sisteme ve müfredata hâkim olduklarından öğrencilerin sınava daha iyi hazırlanmalarına yardımcı olacaktır.
  • Öğrenciler, sorularını öğretmenlerine yönelttikten sonra öğretmenler sorularının çözümünü sor izle yöntemi ile detaylı bir şekilde anlatarak cevaplandırır.
  • Okullarda öğrencilerin çekindikleri, soramadıkları soruları WhatsApp grubunda rahatlıkla öğretmenlerine yönlendirebilirler.
  • Ayrıca sınav dönemi oldukça stresli ve öğrenciler için gergin bir dönemdir. WhatsApp grubundaki öğretmenler, öğrencilerini hem sınava hazırlarken hem de motivasyonlarını arttırmaları için yardımcı olmaktadır.
  • WhatsApp soru çözücü fiyat olarak daha uygun fiyatlıdır. Öğrencinin kaliteli eğitimi, daha uygun fiyatlara alması için WhatsApp soru çözüm grubu tercih edilmelidir.

Ülkemizde matematik dersine bakış açısının pek sağlıklı olduğu söylenemez. Okullarda verilen eğitim standardının yüksek olmaması nedeniyle öğrenciler matematiği adeta bir öcü olarak görürler. Ünitelerin anlaşılması zor olduğu, sınav soruların çözülemediği ortak bir fikirdir. Aslına bakılırsa matematik bilimi birçok konuyu içine alan, yaşamın tüm alanlarında kullanabileceğimiz bir bilgi okyanusudur. Öğretici metotların düzgün kullanımı gerçekleşirse öğrenciler bu kadar zorlanmayacak, bu dersi daha iyi kavrayabilecektir. Özel dersler bu noktada öğrencilerin yardımına koşmaktadır. Karşılıklı iletişime bağlı çalışmalarda alınan verim çok daha yüksektir. Özellikle Whatsapp Matematik Soru Çözümü gruplarının bu konuda etkisi bulunmaktadır. Günümüzde öğrencilerin Whatsapp uygulamasını kullandığı düşünülürse bu gruplardaki çalışmalar oldukça faydalı olacaktır. Bu çalışmayı kurduğumuz Whatsapp grubumuzla öğrencilerimize sunmaktayız.

matematik-soru-cozum-grubu

Soru Çözüm Gruplarımız ve Özel Derslerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
0 552 860 2222