Instagram
Pinterest

LinkedIn

Twitter

Youtube

WhatsApp

Facebook

Mürsel Uluç Cad. 931 Cd. No:60/C, 06450 Çankaya/Ankara
trende

Online Matematik Soru Çözümü

Ürün Fiyatı:
750 TL 500 TL
1 Yıl
Online Matematik Soru Çözümü

Online Matematik Soru Çözümü grubunu Ösym ve Meb’in sınavlarda sorduğu yeni tarz soruların benzerlerini çözmek için bir grup oluşturduk. Artık Ösym’nin yaptığı tüm sınavlarda Yeni nesil sayısal mantık soruları yer almaktadır.

2022 Online Matematik Soru Çözümü Yılı Olacak

Son yıllarda Tyt sınavında da sorulmakta olan daha çok Ales, Dgs ve Kpss sınavlarında sorulan sayısal mantık soruları günlük hayat problemleri ile birleştirilerek kurgulayıcı bir eğitim sistemine zemin hazırlamaktadır.

matematik-soru-cozum-odendi

Piyasadaki tüm sayısal mantık kitapları incelenerek hazırlanmış özel konu anlatım notları, tüm Ösym soruları incelenerek konularına göre düzenlenerek sayısal mantık özel ders notlarımıza eklenmiştir. Ayrıca sayısal mantık özel ders notlarımızda yeni nesil sorular, düşündüren sorular, akıl yürütmeye dayalı sorular, mantıksal akıl yürütme soruları, muhakeme gücünü ölçme soruları, analitik düşünceye dayalı sorular, sorgulamaya dayalı sorulara da yer vermekteyiz.

Ösym’nin diğer sınavlarda sorduğu sayısal mantık soruları ve özel kitaplar yardımıyla sorulara yaklaşma metodları, ales sayısal yetenek soruları, dgs sayısal yetenek soruları, Takip ettiğimiz sayısal yetenek soru bankaları, Sayısal yetenek kitapları incelenerek düzenli konu anlatım föylerimiz vardır.

Online Matematik Soru Çözümü Nasıl Yapılır?

Yeni Nesil Sayısal Mantık Matematik Sorularının Online Çözümü Nasıl Yapılır?

Kurgu yapıp çözüme başlamalıyız. Basit örnek kurarak bir mantık elde edip bu mantığı soruya uyarlamamız gerekmektedir. Döndürme sorularında kağıdı döndür. 450 derece = 360+90. Geometri bilmek gerekir. 3 şıkı soruların ilk 2 si kolay 3.sü zor olabilir.

Matematik Soru Çözüm Derece Grubu sınava iyi hazırlanmak sınavları kazanmak için yetmiyor. Başarıyı getiren unsurlardan biri de test tekniğini kavramaktır. Öğrenciler bir yandan bilgilerini birkaç saate sığdırmaya çalışırken diğer yandan da yüz binlerce rakibini elemeye çalışıyor.

Online Matematik Soru Çözüm Grupları

Bilgiyi yorumlama ve hızı ölçen test tekniğini bilen ve mantığına uygun çalışan kazanıyor. Bilgi, test tekniğinin ham maddesini oluşturur. Tekniğe dönüştürülemeyen bilgiler ise işlevsizdir. Öğrenci tekniği kavrayıp bu mantığa uygun çalışmalar yaptıktan sonra test tekniği öğrenciye yardımcı olmaya başlar.

13 Online Matematik Soru Çözümü Tekniği

 1. Kavramaya dayalı sorularda test tekniği çok etkilidir. Türkçedeki anlam soruları, paragraf soruları ve sosyal sorularında, bilgi sahibi olmaktan çok, soru metnini doğru anlamak ve soru metni ile doğru şık arasında bağlantıyı ‘görmek’ önemli. Bol bol kitap okuyarak; hızlı okuma ve anlama becerinizi geliştirmelisiniz.
 2. Sorularla inatlaşmayın. Yapılamayan soruyu atlayın ve Turlama Tekniğini uygulayın. Çünkü zor soruyu yapan değil, çok soruyu yapan sınavı kazanır.
 3. Zamanı iyi planlayın. Saatiniz sınav süresince önünüzde olsun.
 4. Sınava iyi bildiğiniz konu ve sorulardan başlayın.
 5. Belirli ders konularına karşı ön yargılı olmayın. Her soruyu mutlaka okuyun. Çoğu zaman uzun sorular çok kolay olur.
 6. Noktalama işaretlerine dikkat ederek; okuduğunuzu iyi anlamalısınız. Noktalama işaretlerinin anlamı çok değiştirdiğini unutmamalısınız.
 7. Altı çizili ve kalın kelimelere çok dikkat ediniz. Örneğin “değildir”, “olamaz”, “yanlıştır” gibi ifadeleri gözden kaçırmayın.
 8. Şekil ve geometri sorularında verilenleri şekil üzerinde işaretleyerek çözüme gidiniz.
 9. Hiçbir bilginizin olmadığı soruları kesinlikle boş bırakın.
 10. Alanınızla ilgili olan testlere daha fazla zaman ve dikkat harcayın. Asıl puanı bu bölümlerden alacağınızı unutmayın.
 11. Paragraf sorularında ilk önce soru kökünü, daha sonra paragrafı okuyun. Bu size parçada ne arayacağınız konusunda avantaj sağlar.
 12. Sınavı süre dolmadan terk etmeyin. Son dakikaya kadar süreyi kullanın.
 13. Yanlış olduğunu düşündüğünüz şıkları kalemle çizerek eleyin.

Online Matematik Soru Çözüm Grubu 2022

Bazen 4 yanlışı bulmak bir doğruyu bulmaktan daha kolaydır. Yanlış şıkları eleyerek doğru cevaba ulaşabilirsiniz. Bütün şıkları okumadan cevabı işaretlemeyin. Daha doğru bir cevap diğer şıklarda olabilir. Her denemenin sonunda doğru, yanlış ve boş sorularınızı kontrol edin. Aynı hata ve eksiklerle sınavlara girmeye devam ederseniz aynı sonuçları almaya devam edersiniz. Sınav sırasında ara sıra derin nefes alıp vermek ve bir kaç saniye gözlerinizi kapatıp dinlenmek çok yardımcı olur.

Online Matematik Soru Çözümü ülkemizdeki öğrencilerin matematik başarı oranlarının diğer OECD ülkelerine göre daha düşük olduğu görülmektedir. PİSA testlerinde matematik ve fen derslerinde başarılı kabul edilen kesim artış göstermemekte, diğer ülkeler arasında alt sıralarda yer almaktadır. Bu sonucun çözümlemesinde Türkiye’deki eğitim sisteminin yetersizliği ön plana çıkmaktadır.

Online Matematik Soru Çözüm Platformu

Özellikle fen ve matematik gibi sayısal değerlemeye yönelik derslerde eğitim kalitesi istenen seviyeye bir türlü ulaşamamaktadır. Durum böyleyken aileler farklı çözümler üretmeye çalışırlar. Çocuklarının güzel bir geleceğe sahip olmasını isteyen veliler için online matematik soru çözümü gibi özel dersler önem kazanmaktadır. Özel derslerin öğrenciye olan katkısı oldukça fazladır. Bu sayede eğitimdeki yetersizlik giderilmekte, öğrenciler girdikleri sınavlarda yüksek netler çıkarabilmektedir.

Online Matematik Soru Çözümü Nasıl Yapılır?

Özel matematik Soru Çözümü kalemli tabletler üzerinden özenle çözüm yapılır. Ödevler verildiğinde öğrencilerin hem derste hem de sınavda başarılı olabildiği görülür. Çünkü birebir dersler öğrencilerin ilgili üniteyi daha net kavramasını sağlar. Birebir diyalog, toplu eğitime göre her zaman daha verimli bir metot olmuştur. Öğretmenin matematiği sevdirecek bir anlatım tarzına sahip olması sayesinde matematik bilimine olan ilgi çoğalacaktır.

Özel dersler genellikle öğretmenlerin öğrencinin evine gelmesiyle veya dershane gibi bir ortamda gerçekleşmekteydi. Ancak teknolojisinin gelişmesiyle internet üzerinden canlı yayınlarla online eğitim verilebilmekte. Birçok derste olduğu gibi online matematik özel ders almak mümkün hale gelmiştir. Matematik soru çözümünde etkili bir yöntem olduğu söylenebilir. Öğrencinin zorlandığı soru tiplerinin daha iyi anlaşılabilmesi amacıyla matematik temelleri daha sağlam hale getirilecektir. Bu da sınavlardaki iyi derecelerin önünü açacaktır. Uzman öğretmen kadromuzla her öğrencinin matematiği severek öğrenmesini hedeflemekteyiz.

Online Canlı Matematik Soru Çözümü

Yılların getirdiği deneyim ile öğrencilerimize online Canlı Matematik Soru Çözümü, gösterdiğimiz ilgi ve alanın düzeyini en üst noktada tutmaya gayret etmekteyiz. Bu program ile derslerdeki not ortalaması yükselecek, girilen sınavlarda yüksek netler çıkarılabilecektir. Matematiğin doğası gereği hayatımızın her alanında var olduğunu düşünürsek, her öğrencinin matematik bilimini en iyi şekilde öğrenmesi gerektiği bir gerçektir. Çünkü bu bilim içine fen bilimlerini almaktadır. Yorumlama ve analiz yetenekleri zamanla istenilen düzeye gelecektir. Derslerimiz hakkında detaylı bilgi almak isterseniz web sitemizden veya iletişim adreslerimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Soru Çözüm Gruplarımız ve Özel Derslerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
0 552 860 2222